Przejdź do treści

Czytamy i słuchamy

Czytamy i słuchamy – promocja literatury wśród dzieci.

Projekt Czytamy i słuchamy podzielony był na dwa etapy. Pierwszy obejmował wydanie książki pt. Julek tysiące mil od domu autorstwa Barbary Wojnarowskiej z przepięknymi ilustracjami Magdaleny Konarzewskiej. Do każdego egzemplarza dołączony był także audiobook czytany przez aktora Szymona Pilcha.

Drugi etap projektu obejmował spotkania autorki, Barbary Wojnarowskiej, z dziećmi  w klasach I-III. Podczas tych spotkań dzieci poznawały proces powstawania książki „od kuchni”. Dowiedziały się jak przebiega praca twórcza pisarza oraz późniejsze przygotowanie książki do składu, zanim trafi ona na półki w naszych domach. W trakcie spotkań odbywało się czytanie fragmentów powieści oraz słuchanie audiobooka. Na zakończenie spotkań, każde dziecko otrzymywało bezpłatnie swój egzemplarz książki.

Celem projektu było popularyzowanie literatury wśród dzieci zarówno w formie tradycyjnej, papierową, a także poszerzenie wiadomości dzieci o możliwościach czytania i słuchania książek za pomocą nowych technologii.

Projekt finansowany przez Urząd Miasta w Orzeszu oraz Urząd Marszałkowski w Katowicach

czerwiec-grudzień 2017 r