Przejdź do treści

Rodzice na scenie

Rodzice na Scenie, czyli rodzice dzieciom wystawiają bajkę.

Projekt, w którym rodzice wcielają się w aktorów i występują przed swoimi dziećmi na scenie,  po raz pierwszy został zrealizowany w 2012 roku. Zagrana wówczas popularna bajka O krasnoludkach i sierotce Marysi znacznie odbiegała od tradycyjnej historii.  Została wystawiona 6 grudnia i była połączona ze spotkaniem ze Św. Mikołajem. Cała impreza była współorganizowana z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Orzeszu.

Kolejny raz rodzice wystąpili na scenie pod patronatem stowarzyszenia  dla przedszkola w Jaśkowicach. Występ miał miejsce na sali lokalnej szkoły  17 czerwca 2017r. Spektakl pt. Olga Piratka, na podstawie książki Barbary Wojnarowskiej, został zagrany przez rodziców przedszkolaków, jako prezent z okazji minionego Dnia Dziecka.

W obu wymienionych realizacjach bardzo duże znaczenie miało zaangażowanie rodziców w odgrywanie ról oraz w przygotowanie całego spektaklu  –  kostiumów, scenografii oraz muzyki.  Projekt Rodzice na scenie miał na celu zapewnić dobrą zabawę nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim rodzicom oraz wzmocnić więzi miedzy dziećmi a ich rodzicami.